Náhradní výživné za neplatiče hradí stát.
Pokud nemáte zahájenou exekuci, registrujte se!
Příspěvek na bydlení je jednou z dávek státní sociální podpory. Je určen jednotlivcům i rodinám, kterým jejich nízké příjmy neumožňují pokrytí odůvodněných nákladů na bydlení.
Příspěvek na bydlení lze získat pouze při splnění následujících podmínek:
Při zjišťování nároku je počítáno s příjmem rodiny za předchozí kalendářní čtvrtletí. Do příjmů jsou započítávány i další pravidelně pobírané dávky státní sociální podpory, mezi které patří přídavek na dítě a rodičovský příspěvek.
Pokud nájemné po započítání energií a dalších služeb činí více než 30 % příjmu (v Praze 35 %), vzniká nárok na příspěvek na bydlení. Obývá-li žadatel byt, jehož je vlastníkem, počítá se při výpočtu se zákonem stanovenými částkami srovnatelnými s nájemným bytů.
Výše příspěvku se poté rovná rozdílu mezi normativními náklady na bydlení a příjmem rodiny vynásobeným koeficientem 0,3 (případně 0,35 pro obyvatele Prahy).
O dávku lze zažádat prostřednictvím vyplněného formuláře na příslušném Úřadu práce, který o výplatě příspěvku rozhoduje. Příspěvek na bydlení může být vyplácen po neomezenou dobu.
Rádi vám poskytneme nezávaznou konzultaci. Zanechte nám svůj
kontakt a my už se vám ozveme.
Jaké benefity a příspěvky můžete žádat od své zdravotní pojišťovny.
Jak řešit dlužné výživné? Co dělat když vám neplatí alimenty? A jaké další možnosti se nabízejí?
Aktuální délka výplaty náhradního výživného je čtyři roky. Tato doba již byla jednou prodloužena, a to z původních 24 měsíců na současná čtyři léta. Nyní je opět ve hře další prodloužení. O této možnosti vedou diskuse odborníci i vláda. Pokud bude návrh schválen, dávka by se mohla od července vyplácet až šest let.
Máte ještě vteřinku? Prozraďte nám, kde jste se o nás dozvěděli.
Omlouváme se, zkuste formulář odeslat později.
Tato pole musí být vyplněna: jméno, e-mail, telefonní číslo a souhlas se zpracováním osobních údajů.