Jak získat výživné
Ozvěte se nám a my vás celým procesem vymáhání výživného provedeme. Nejprve začneme nezávaznou konzultací vaší situace, poté v případě vašeho zájmu podnikneme další kroky. Nebojte, za naše služby nic neplatíte, a to ani v případě, že se výživné nepodaří získat.
Postup získání výživného krok za krokem
1Nechte nám na sebe kontakt
Stačí nezávazně vyplnit jednoduchý formulář. Zavoláme vám a domluvíme se na nejvhodnějším postupu.
Jaké služby můžete využítKromě předání dokumentů a nastavení časového plánu vás pozveme do podpůrné skupiny na Facebooku. Tam můžete svou situaci řešit s rodiči, kteří jsou na tom podobně.
Zároveň můžete využít bezplatné konzultace s psychologem, případně se na cokoliv zeptat v naší poradně.
2Pošlete nám potřebné dokumenty
Nejprve je potřeba mít k dispozici platný soudní rozsudek o výživném. Další formuláře pošleme my a poradíme i s jejich vyplněním.
Více o dokumentech a kam je poslat-
Originál rozsudku stanovující výši výživného (popřípadě jeho úředně ověřenou kopii - vidimace)
- Jeho případného zvýšení či snížení, pokud proběhlo
- Rozsudek odvolací, pokud ho máte
- Rozsudek o rozvodu
- Podepsaná smlouva o poskytování právních služeb za každé vaše dítě zvlášť
- Plná moc za každé dítě zvlášť
- Vyplněná tabulka s přehledem uhrazených plateb – vyplňuje se jedna tabulka pro všechy děti
- Potvrzení o studiu, bylo-li dítěti již 18 let a stále studuje
Pokud si s vyplněním dokumentů nevíte rady, neváhejte nás kontaktovat na bezplatné lince 800 400 441. Rádi se vším poradíme.
Vyplněné a podepsané dokumenty pošlete doporučeně na adresu:
VašeVýživné.cz
Asociace neúplných rodin, z.s.
Národní 961/25
110 00 Praha 1
3První peníze můžete mít už do 3 měsíců
Dokumenty předáme advokátovi, který následně ve spolupráci s exekutorem zahájí vymáhání výživného.
A bude to opravdu fungovat?Abychom došli do této fáze, je nutná vaše spolupráce. Když budete postupovat podle našich doporučení, nedáte se odradit nebo zastrašit, výrazně se zvyšuje šance, že peníze nutné pro péči o vaše dítě opravdu dostanete.
Bohužel jsou případy, kdy se ani s naší pomocí nepodaří peníze získat. Ani v tomto případě od vás nečekáme žádné poplatky a budeme rádi, když využijete alespoň naší podpůrné skupiny na Facebooku.
Pojďme nezávazně probrat možnosti pomoci
s vaším dluhem na výživném.
Na co se ptají ostatní rodiče?
Víme, že vaše situace může být opravdu složitá. I takové se ale často dají vyřešit.
Má smysl vymáhat, když je dlužník ve výkonu trestu?
To, že je dlužník ve vazbě či výkonu trestu, nemá na vymáhání dluhu vliv. Exekutor totiž nepostihuje dlužníka, nýbrž jeho majetek. I ve vězení navíc může povinný pracovat.
Lze vymáhat výživné i pro dítě starší 18 let?
To, že je dítě plnoleté neznamená, že vyživovací povinnost končí. Pokud není plnoleté dítě samostatně výdělečně činné, ale studuje např. vysokou školu, vyživovací povinnost samozřejmě trvá. A není neobvyklé, že v takovém případě soud výživné naopak zvýší. Pravdou není ani obecně přijímaný mýtus maximální horní hranice 26 let, jelikož soud tyto věci posuzuje vždy individuálně. V 18 letech se v případě vymáhání výživného mění jen jedna věc – výživné musí dále vymáhat samo dítě. Potřebujete s něčím ohledně vymáhání výživného pomoci? Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.
Mám podané trestní oznámení. Mohu zároveň zahájit vymáhání?
Trestní oznámení a následné stíhání se týká práva veřejného, kdežto vymáhání dlužného výživného je věc soukromoprávní, která na trestní řízení nemá absolutně žádný vliv. To, že bude dlužník odsouzen, bohužel dluh na výživném většinou nevyřeší, spíše naopak. Spolu s podáním trestního oznámení tedy může být zahájeno i vymáhání výživného.